Înfrângere cu FC Bihor Oradea
Duminică, 14 Aprilie 2024

Băieții noștri au debutat cu stângul în meciurile de pe teren propriu din cadrul play-off-ului Ligii a 3-a, seria 8.

FC Bihor Oradea și-a respectat statutul de lider și a început mai bine partida având primele ocazii ale meciului. Scorul a fost deschis în minutul 30 de către Sergiu Jurj dintr-un penalty acordat la un fault asupra jucătorului Alexandru Băican. Acesta a fost și scorul pauzei.

Imediat după reluare, oaspeții au majorat diferența de scor. În minutul 48, Vadim Calugher a transformat o lovitură liberă de la aproximativ 17 metri, îngreunând și mai mult sarcina băieților noștri.

Scorul final l-a stabilit Luca Calugher în minutul 78. Sutul acestuia la colțul lung, de la aproximativ 19 metri l-a învins pe portarul Brașoveanu, astfel încât s-a conturat cea mai drastică înfrângere din sezonul de debut al băieților noștri.

A fost CSC Peciu Nou - FC Bihor Oradea 0 : 3, iar nouă nu ne rămâne decât se ne pregătim mult mai bine pentru meciul din etapa următoare când vom întâlni SSU Politehnica Timișoara. Meciul va avea loc sâmbătă, 20 aprilie 2024, ora 17:00 la Peciu Nou.

CSC Peciu Nou: Braşoveanu – Rosenblum, Matei, Ganea (min. 46 Emanuel Ştefan), Enciu, Mera, Amariei (min. 46 Vlădic), Dobie (min 65 Giuricici), Ignea, Voroş (min. 60 Fandel) şi Ov. Radu (min. 46 Ureche). Antrenor: Sorin Gheju / Frușa Robert